KONST / Litografier / Färglitografi 13475286
nr 1347 5286
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 26/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 14 september 2020
kl 19:12:16
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt